לידה היא אירוע מרגש מאוד, אבל היא מביאה איתה גם הרבה הכנות, ארגונים, צ’ק ליסטים ודברים שאסור לשכוח וצריך לעשות. אנחנו פה כדי לעזור לכם עם הרשימה המומלצת ליולדת; לא מדובר רק על הלידה עצמה, אלא גם מה אסור לכם לשכוח בשבועיים הראשונים שאחרי הלידה – מדוכני מזון בברית ועד צילומים לתינוק הקטן!

ללידה עצמה

את התיק ללידה עצמה מומלץ להכין מראש עם כל מה שדרוש לשעות של לפני הלידה וכן ללידה עצמה. עליכם לקחת מסמכים חשובים כמו כרטיס מעקב לידה, כרטיס קופת חולים ותעודת זהות; אל תשכחו גם חפצים לשהייה שיכולה להיות ארוכה – הביאו אתכם מטען לסמארטפון, אוזניות, נשנושים, ספר ומים. מומלץ להצטייד גם בפיג’מה, בסט בגדים נוח, במספר תחתונים וכן במוצרי היגיינה כמו משחת שיניים, שמפו ומרכך, מברשת שיער וכל מה שאתם צריכים למספר ימים!

הכינו את הבית

בנוסף, כדאי להכין את הבית לקראת הגעתו של החבר החדש למשפחה! זה הזמן להכין את החדר שלו או את הפינה בחדר שלכם, וכן לדאוג לעריסה, שידת חיתול ועגלה. יש להצטייד גם במגבונים לחים, חיתולים, קרם לחות לתינוק ומשאבת חלב לאם. כמובן, תזדקקו גם לבגדים לתינוק (מספר מצומצם, שכן התינוק יגדל במהרה!), שטיח או מזרן פעילות רך לשכיבה על הבטן, ומספר מצומצם של בובות פרווה קטנות. קחו בחשבון שכנראה תקבלו לא מעט מתנות! 

אירוע ברית/ה

רגע קצר אחרי הלידה, כבר מגיע האירוע המרגש הראשון בחייו של התינוק/ת הקטנ/ה – הברית או הבריתה! זה הזמן שלכם להזמין את כל האהובים והיקרים שלכם, ולשמוח יחד איתם באירוע שכולו סביב העולל הקטן! לארגן ברית/ה זה לא קל, כי אתם בכל זאת טרודים עם התינוק, אבל ניתן לעשות זאת בחכמה וביעילות. קודם כל, נסו לחשוב כמה מוזמנים אתם רוצים ובאיזה סוג אירוע אתם מעוניינים – מצומצם, גדול, בחוץ, בפנים וכדומה. הצעד הבא הוא לחשוב על המקום – זה יכול להיות אולם אירועים, מסעדה, או אפילו החצר בבית. הצעד השלישי הוא לחשוב על דוכני מזון או על קייטרינג מתאים. והצעד הרביעי הוא לשקול אטרקציות לאירועים – יש כאלו המעוניינים באירוע מצומצם, בעוד אחרים ירצו לשלב אטרקציות לאירועים כמו צלם מגנטים, מתנפחים לילדים, שולחנות משחק, עמדת מולטימדיה וכדומה. 

צילומי ניו בורן

עוד לפני אירוע הברית מיגע עוד רגע מומלץ מאוד – צילומי ניו בורן. את הצילומים האלו מומלץ לעשות ממש בימים הראשונים אחרי הלידה, שכן התינוקות עדיין מתנהגים כפי שהתנהגו ברחם (וישנים מרבית הזמן), ואף נראים אותו הדבר. צילומי הניו בורן ישמשו אתכם גם כתמונות מדהימות לאירוע הברית וגם כמזכרת ייחודית להמשך. לרוב, הסטים הם רכים, נוחים ורגועים, והצילומים יספקו לכם מזכרת לכל החיים!