אירוע בטבע יכול להיות מיוחד ויפיפיה – הירוק מסביב, תחושת הטבע, הקסם  והשוני מכל האירועים הרגילים הופכים את האירוע לשונה ואחר. אם אתם אנשים שאוהבים את הטבע ואת החוץ, אירוע בטבע הוא כנראה בדיוק בשבילכם – בין אם מדובר על חתונה, בר/בת מצווה, יום גיבוש וכדומה.

ובכל זאת, חשוב לדעת שהפקת אירועים בטבע דורשת חשיבה קצת אחרת, והכתבה הבאה תסביר לכם למה אתם צריכים לשים לב כדי להפיק אירוע טבע מושלם שכולם יהנו ממנו.

מקום אטרקטיבי ונגיש למוזמנים

אחרי שהחלטתם שאתם רוצים לעשות את האירוע שלכם בטבע, אתם צריכים לחשוב על המקום האידיאלי להפקת אירועים בטבע. חשבו על מקום שהוא נגיש להגעה, גדול מספיק לארח את כולם, שהאדמה ישרה מספיק ונוחה לאירוע וכדומה. כמו כן, יש לקבל את האישורים המתאימים למקום שבחרתם – ישנן רשויות מתאימות שמפקחות על השטחים האלו, ולכן יש ליצור איתם קשר ולוודא את האפשרות לערוך את האירוע ולקבל את האישורים המתאימים. לחילופין, ישנם מקומות מוסדרים לאירועים בטבע, וניתן ליצור קשר עם אחד מהמקומות האלו.

אל תתנו לאורחים להתייבש 

אחד המאפיינים העיקריים של הפקת אירועים בטבע הוא ש – טוב, האירוע קורה בטבע. זה אומר שאתם חשופים למזג האוויר, שיכול להיות מושלם אך גם יכול להיות חם מאוד, כיאה לקיץ הישראלי. מעבר לזה שכדאי להימנע מהימים החמים ביותר בשנה (אירוע חוץ בשיא אוגוסט יכול להיות בעייתי), אבל גם חשוב להצטייד בפתרונות קירור שונים כמו השכרת מצננים. השכרת מצננים תאפשר לכם לצייד את המקום בגוף קירור שפולט אוויר קר ועוזר לקרר את האזור. כמובן, יש להיזהר גם מפני גשם ומזג אוויר קריר יותר, וקיים ציוד להשכרה כמו אוהלים.

ציוד לוגיסטי

בניגוד למקומות מקורים, שכבר מגיעים עם תאורה, מערכת סאונד ובערך כל מה שצריך עבור האירוע, כשמדובר על הפקת אירועים בטבע צריך להביא את כל הציוד בטבע – ישנם שירותי ציוד להשכרה שיאפשרו לכם לשכור את כל הציוד הנדרש , וכמובן גנרטורים שיאפשרו לכם להתחבר למקור חשמל גם באמצע שום מקום. כשמפיקים אירוע בחוץ, צריך לחשוב גם על הפרטים הקטנים ביותר, כי במקרה שתשכחו משהו יהיה יותר קשה להשיג אותו ביום האירוע.

תאורה

תאורה היא קריטית באירוע בטבע. מעבר לזה שהיא מאירה את המקום (סביר להניח שאין מקורות אור אחרים) היא גם יכולה ליצור את האווירה הספציפית שאתם רוצים לייצר. תאורה נכונה תדע להאיר את מה שנכון, ליצור מראה רומנטי, להדגיש את הצבעים הנכונים וליצור אווירה קסומה וחד פעמית. 

דאגו לנוחות האורחים

אל תשכחו לחשוב גם על הנוחות של האורחים שלכם – מקומות ישיבה נוחים, שולחנות, צל, מצננים וכדומה. שימו לב לעדכן את האורחים שהאירוע נארח בטבע ולא באולם אירועים, כך שידעו לבוא בהתאם (לא לבוש מוגזם מדי, בלי עקבים וכדומה).