אחרי שלוש עשרה שנים של ציפייה, היום הגדול של הילד שלכם הגיע והוא עומד לחגוג את בר המצווה שלו. על אף הנוהג הישראלי לערוך אירוע גדול עבור הנערים הצעירים שהגיעו למצוות, מעניין לדעת שלא כל ההורים מעוניינים לערוך חגיגה מרובת משתתפים באולם או גן אירועים גדול, בעיקר לא בתקופת הקורונה, שבה השמחות המשפחתיות מצטמצמות ממילא והופכות למסיבה שמחה אך אינטימית יותר. קיום בר מצווה בחצר הבית, יכול להיות אירוע מושלם המותאם בדיוק להנחיות של משרד הבריאות, כזה שישאיר זיכרון מתוק אצל כל אחד מן המשתתפים.

למי יתאים לחגוג בר מצווה בתוך הבית?

בכדי לערוך מסיבה לכבוד הילד שעולה לתורה, כדאי לתכנן היטב את כל הפרטים. היקף המוזמנים וזהותם, תוכל לעזור לכם להחליט על המיקום של האירוע ועל יתר הנושאים החשובים. איך שלא תחשבו על זה, בכל מקרה מדובר יהיה על מסיבה של כמה עשרות אנשים ולא פחות מכך, לכן כדאי לחגוג בחצר רחבת ידיים של בית גדול. אם אינכם בעליו של בית שכזה, תוכלו למצוא בית להשכרה בדיוק למטרה הזו. בנוגע לפעילות במהלך המסיבה, חישבו על שילוב בין משחקי חשיבה לילדים שיעדיפו ליהנות מהם בסלון הבית בזמן המסיבה, לבין מתנפחים שניתן יהיה להציב בחצר הגדולה ויהיו פעילות מהנה לפעוטות ולילדים הצעירים יותר במשפחה. שילוב של מגוון אטרקציות לבר מצווה שיתאימו לגילאים השונים של האורחים שעומדים להגיע, יעניק לכולם את הכיף המיוחד שלהם, מקטן ועד גדול. השקעה של מחשבה נוספת בנוגע לתפריט ועיצוב המקום בצורה שמתאימה לאירועים – ואתם מסודרים עם חגיגת בר מצווה מהחלומות.

איך לעצב את הבית והחצר לקראת המסיבה?

אין אירוע מוצלח ללא מוזיקה נעימה שמתנגנת ברקע. גם בר מצווה, בת מצווה או ברית המתקיימים בחצר הבית, יהיו מוצלחים במיוחד רק כאשר המוזמנים יוכלו לרקוד ולשמוח עם שירים כיפיים שיושמעו במהלך האירוע. בהנחה שאתם לא עומדים להזמין תקליטן מקצועי, הקפידו על התקנת רמקולים מתאימים באזור החצר, אשר בעזרתם ניתן יהיה להשמיע רדיו או דיסקים אהובים לפי בחירתכם. העיצוב של האירוע, עם זאת, צריך גם “להיכנס הביתה”, משמע שעליכם יהיה להשקיע בנראות של החלקים בבית, אליהם האורחים יוכלו להיכנס, לרבות השירותים. פרחים, בלונים, שלטים או כל אביזר אחר – יעשו את העבודה היטב. נסו לחשוב על קונספט מסוים או על שילוב צבעים עיקרי, למשל תכלת וירוק או כל קומבינציית צבעים אחרת, שתוביל את האירוע – רכישת מפיות, מפות וקישוטים בגוונים הללו, תעניק נופך חגיגי במיוחד לבית ולחצר ומראה יוקרתי מאוד.

על מה אסור לכם לוותר?

בכל הנוגע לאנשי מקצוע חיצוניים – אל תתפשרו. בחרו את הקייטרינג הכי איכותי, את הקונדיטוריה עם המוניטין הכי טוב בשביל הקינוחים, את החברה להשכרת המתנפחים האמינה ביותר שיש וכן הלאה. זכרו, שאתם אמנם ההורים של הילד שחוגג את בר המצווה, אך מלבדכם ישנם עוד רבים שיעסקו בקיום האירוע הזה ומוטב שיהיו אלה אנשי מקצוע מהשורה הראשונה.