ערבי חברה מהווים הזדמנות נהדרת להכיר את שאר העובדים במקום העבודה לעומק, להתגבש וליצור חברויות. חשוב להבין כי במרבית המקרים, אנשים אשר נהנים אחד בחברת השני וצוברים חוויות משותפות, יעבדו בצורה טובה יותר יחד, מתוך תחושה של שיתוף פעולה, הבנה וכבוד הדדיים. לפניכם 5 סוגי פעילויות לערב חברה, אשר יסייעו לכם לגבש את העובדים שלכם, לחבר ביניהם וליצור אווירה גם נעימה וגם יעילה יותר במקום העבודה – שתוביל להישגים טובים יותר ולצמיחה אישית וכללית בחברה.

אטרקציות לערב חברה

אמן חושים

במקרים רבים, מקום העבודה מתאפיין בכמות לא מבוטלת של לחץ ומתח. הזמנת פעילות בידור כלשהי לערב חברה, כמו למשל אמן חושים, תסייע לעובדים להשתחרר מעט מהלחץ וליהנות, וערב כזה יסייע להם “לטעון את המצברים” ולהגיע רעננים ומרוצים יותר ליום העבודה הבא.

חדר בריחה         

חדר בריחה הוא אחד הטרנדים הלוהטים ביותר כיום. במסגרת חדר הבריחה, יצטרכו המשתתפים לפתור יחד חידות ולעבוד בשיתוף פעולה מלא על מנת להצליח להגיע למפתח ולפתוח את החדר לפני שהזמן המוקצב להם תם. פעילות מסוג זה תסייע למשתתפים לעבוד על שלל אלמנטים בקשר בינהםובהם שיתוף פעולה, הקשבה הדדית, התמודדות עם לחץ ועוד.

באולינג

באולינג הוא פעילות נפלאה לערבי חברה, בעיקר בשל העובדה שמדובר בפעילות המותאמת לכלל האנשים והגילאים. מדוברבפתרון נפלא לערב חברה כיוון שהוא מאפשר לעובדים לשחק יחד – ומשחק, כידוע, מהווה פעילות גיבוש נהדרת, אשר מסייעת ביצירת חברויות וקשרים כמעט ללא כל מאמץ.בנוסף, כמעט שלא קיים אדם כיום אשר אינו יודע כיצד לשחק באולינג, וגם אלה שאינם יודעים – יכולים ללמוד את עקרונות המשחק בקלות, תוך דקות ספורות. עניין זה מבטיח הנאה צרופה לכלל המשתתפים במשחק וכמו כן מבטיח כי אף עובד לא יוותר מאחור או יחוש מקופח מכל סיבה שהיא.

סטנדאפ

כמעט שלא קיים אדם אשר אינו אוהב סטנדאפ. מופע סטנדאפ מאפשר לנו לצחוק, להתגבש ולהשתחרר, מה שהופך אותו לפעילות נפלאה ביותר לערב חברה. כדאי לדעת כי צחוק משפיע משמעותית על אנשים לא רק מבחינה פסיכולוגית, אלא גם פיזיולוגית, כיוון שהוא מסייע בהורדת רמות הורמוני הדחק – אדרנלין וקורטיזול. באופן זה מסייע הצחוק בהורדת לחץ הדם ובחיזוק המערכת החיסונית. בנוסף, כאשר אנו צוחקים משחרר המוח אנדורפינים – חומרים כימיים המשפרים משמעותית את מצב הרוח, מה שיבטיח לנו כי העובדים יחושו רעננים ומאושרים אחרי המופע, ויזכרו את ערב החברה לטובה.

לייזר טאג

לייזר טאג הוא משחק הדומה בעקרונותיו לפיינטבול, אך בניגוד לפיינטבול, בלייזר טאג נעשה שימוש ברובים המופעלים על טכנולוגיית אינפרא אדום. השימוש בטכנולוגיה זו מסייע במניעת פציעות ומכות שונות, שכן הרובים אינם באמת פוגעים במשתתפים. משחק הלייזר טאג מפעיל המשתתפים הן פיזית והן מנטלית, שכן במסגרתו יצטרכו העובדים לחשוב יחד באופן אסטרטגי, ולעבוד יחד כקבוצה מגובשת על מנת לנצח במשחק.

המאמר נכתב באדיבות מרום מור – אמן חושים