אחד המשתנים החשובים ביותר בכל אירוע או מסיבת יום הולדת הוא הכיבוד שיוגש למוזמנים ולאורחים. רבים מהם ממתינים בציפייה וחלקם הגדול אפילו יגיע רעב על מנת ליהנות מהמזון שיוגש. כאשר מדובר באירוע או יום הולדת של ילדים, ישנם סוגי מזון שהילדים מעדיפים ואוהבים יותר מאחרים ונשאלת השאלה – איך אפשר לגרום למנות להיראות אטרקטיביות ומושכות יותר, כך שהילדים ישמחו להגיע ולאכול ושחוויית האכילה תביא להגברת ההנאה שלהם מהאירוע עצמו. התשובה לשאלה זו היא דוכני מזון להשכרה: דוכנים מעוצבים, מעניינים וייחודיים שגם יהיו נאים לעין וגם יהיו מונחים עליהם סוגי מזון שבדיוק מתאימים לאירוע ולילדים שמוזמנים.

מה היתרון של דוכני מזון?

כאשר מארגנים את מסיבת יום ההולדת של הילד חשוב מאד לבחור את מנות המזון שהילדים אוהבים, שתואמות להשקפת העולם של ההורים ושהילד שחוגג אוהב בעצמו. כאשר המנות תהיינה מסודרות על גבי דוכנים צבעוניים ומעניינים – אי אפשר יהיה להתעלם מהם ואפילו ילדים הנחשבים לסרבני אכילה לא יעמדו בפיתוי ויגיע להתרשם מהמבחר ולטעום. אפשר לבחור בין מנות המתאימות כמנות עיקריות ובין מנות אחרונות וקינוחים. במקרים רבים ההכנה מתבצעת בו במקום, מה שמאפשר לילדים ליהנות מאוכל חם וטרי שזה עתה הוכן. יתרון נוסף הוא החיסכון בטרחה עבור ההורים או מי שמארגן את האירוע, שכן אין הוא צריך להתעסק עם בישול או הכנת האוכל.

מהם סוגי דוכני המזון הנפוצים כיום?

כיום קיימים סוגים שונים של דוכני מזון לאירועים. להלן כמה רעיונות מוכרים ונפוצים בתחום זה:

  • דוכן להכנת נקניקיות עם או ללא לחמנייה (בסמוך יונחו בקבוקי רטבים כמו קטשופ וחרדל עבור מי שמעוניין)
  • טאבון חם להכנת פיתות מכדורי בצק
  • מכונה להכנת צמר גפן מתוק בצע לבן או בצבעים שונים לבחירת הילדים
  • מכשיר להכנת פופקורן – שכן ידוע שהכי נעים וטעים לאכול את הפופקורן מיד לאחר הכנתו כאשר הוא חמים
  • מפל שוקולד – בליווי חתיכות קטנות של עוגות, עוגיות או פירות לטבילה
  • מכונת ברד חשמלית – בטעם אחד או בכמה טעמים שונים לבחירת האורחים
  • שתייה – ניתן לשכור מעמדים שונים של שתייה קרה (מים או מיצים שונים)

איך לבחור מבין סוגי הדוכנים?

כאמור, מכיוון שהמבחר כל כך גדול – חשוב מאד להתאים את סוג המזון לסגנון האירוע או לאורחים שאמורים להגיע. ישנם מזונות המתאימים יותר לילדים וכאלה שמועדפים יותר על המבוגרים. במקרה שבין המוזמנים יש ילד או מבוגר בעל רגישות למרכיב מזון זה או אחר חשוב מאד להתייעץ איתו בנוגע למנות שתוגשנה ובמידת הצורך לשאול את איש המקצוע מטעם חברת ההשכרה איך אפשר להתאים את המזון כך שכולם, ללא יוצא מן הכלל, יוכלו ליהנות ממנו.