מסיבת בר המצווה של הילד מתקרבת, ולצד האושר וההתרגשות מהאירוע, יש לכם גם החלטות לא מעטות שאתם צריכים לקבל. כאשר אחת מהן נוגעת
לאלמנט שהינו בעל השפעה רבה על מידת הצלחת האירוע – מדובר כמובן על האוכל.
אחת ההחלטות המשמעותיות הקשורות לאוכל לבר מצווה (כמו גם לאירועים אחרים), נוגעת לשאלה האם ההגשה תהיה בקייטרינג או בצורה של דוכני מזון.
אז לכל אחת מהשיטות המדוברות, יש כמובן יתרונות וחסרונות, כאשר הבנתם תסייע בסופו של דבר לבצע את הבחירה המתאימה ביותר.

קייטרינג לבר מצווה


אחד היתרונות הבולטים של קייטרינג, טמון בעובדה שהמאכלים מוגשים לשולחנות – כך שאין צורך לדאוג להיווצרות תורים ארוכים ליד חלק מהדוכנים, או לדאוג להביא אוכל לאורחים הקשישים, אשר מתקשים לגשת לדוכנים בכוחות עצמם.
אם החלטתם לבחור קייטרינג לבר המצווה, חשוב שתיקחו בחשבון שזאת לא ההחלטה היחידה אותה תצטרכו לקבל.
החלטות נוספות אשר תהיינה מוטלות על כתפכם יהיו קשורות לסוג הקייטרינג: קייטרינג חלבי, קייטרינג בשרי וכדומה..
מעבר לזה, תצטרכו כמובן להרכיב את התפריט ולבחור את המנות השונות אשר יוגשו לאורחים שלכם במהלך האירוע.

דוכני מזון


דוכני מזון מתאפיינים בגיוון רחב, ובאפשרות הניתנת לכל אחד מהאורחים לבחור את המאכלים שהוא אוהב ומתחבר אליהם בצורה האופטימאלית.
אירועים עם דוכני מזון הם אירועים עם יותר ניעות, ופגישות פנים אל פנים בין האורחים – ולא רק עם אלו אשר יושבים לידם בשולחן.
אם החלטתם שאתם מעוניינים בשיטת ההגשה של דוכני מזון לאירוע שלכם, תצטרכו לקבל החלטה לגבי סוג הדוכנים – אם קהל המוזמנים לאירוע מורכב לדוגמא, רק מבני נוער, סביר להניח שתבחרו בדוכני ג’אנק פוד כמו: פיצה, נקניקיות, המבורגרים, גלידות וכדומה.
לעומת זאת אם מדובר באירוע עם קהל מוזמנים מעורב בגילאים שונים, גם הדוכנים אמורים להיות מגוונים, ולאפשר לכל אורח למצוא מתוכם את המאכלים אליהם הוא מתחבר יותר.

על תקציב והעדפות אישיות


יש אנשים אשר יודעים באופן חד משמעי מהי צורת ההגשה המועדפת עליהם באירועים, והם יבחרו בדרך הזו.
לעומת זאת, אלו שמתלבטים, יוכלו לשים דגש על מספר פרמטרים אשר יסייעו להם בקבלת ההחלטה ובין היתר:

  • תקציב – כדאי לברר עלויות של כל אחת משיטות ההגשה ולבדוק איזו מהן יותר משתלמת כלכלית.
  • קהל המוזמנים – אם כאמור, הקהל הוא צעיר, דוכני מזון יכולים ללא ספק להתאים, עבור קהל בוגר יותר ההעדפה תהיה במקרים רבים דווקא קייטרינג.
  • העדפות קולינאריות/ קונספט – אם אתם מעוניינים לערוך אירוע בקונספט מסוים – לדוגמא, אירוע באווירת המזרח הרחוק, כנראה שדוכני מזון ישתלבו יותר טוב. אם אתם מעוניינים בארוחה מלאה של בשרים, תוספות וסלטים, כנראה שבסופו של דבר תבחרו באפשרות של הקייטרינג.(ניתן להפוך את נושא האוכל לאטרקציה, ניתן להזמין סדנאות בישול לאורחים ולהזמין אותם ליהנות מחוויה קולינרית בלתי נשכחת.

לא משנה מהי הדרך בה תבחרו, מאוד חשוב שתשימו דגש על בחירת אוכל מגוון, איכותי, מרשים וכמובן, טעים.