החורף בדרך כלל היא עונה פחות מתאימה לטיולים עם ילדים. מזג האוויר הקר והגשום אינו מתאים לטיולי משפחות. אך בישראל החורפים אינם קשים במיוחד והחורף הנוכחי בכלל דומה יותר לאביב.

לקראת סוף החורף, מזג האוויר מתחמם מעט והגשמים מתמעטים ואפשר למצוא שפע של טיולים לילדים שניתן לשלב בהם אטרקציות שונות ומגוונות ולהעביר יום של כיף בבילוי משפחתי, בשבת או בחג.
כמתכוננים לצאת לבילוי משפחתי כדאי מאוד לחפש אטרקציות שימשכו את הילדים ויגרמו להם לרצות להתרחק סוף סוף מהמחשב והטלוויזיה. כל ילד, בכל גיל, מעדיף סוגים שונים של אטרקציות, אך התחום כולו מאוד התפתח בשנים האחרונות וניתן למצוא היום שלל אטרקציות שונות שמאימות לגילאים שונים.
רבים גם המקומות שמציעים מגוון גדול של אטרקציות לילדים שמקובצות במקום אחד, בהם ניתן באמת לבלות עם כל המשפחה, כשכולם יוצאים מרוצים.
קיבצנו במאמר זה מספר המלצות לאטרקציות שמתאימות במיוחד לימי סוף החורף העליזים וכל שנותר הוא רק לבחור מה הכי מתאים למשפחתנו.

בחוץ או בפנים?

טיולי פריחה- אחד מסגנונות הטיול המתאים במיוחד לילדים הוא טיולים בעקבות פריחות צבעוניות ומרהיבות ברחבי השדות. טיולים אלו נחשבים לקלים יחסית מבחינה פיזית והם מהווים אטרקציה עבור כל בני המשפחה. לקראת סוף החורף מומלץ במיוחד לצאת לטיולי כלניות ברחבי הנגב המערבי שם ניתן לראות פריחה מיוחדת ועשירה של הפרח הלאומי.

טיולי קטיף- לקראת סוף החורף, מתרבים גם הטיולים בפרדסים ובשדות בהם הפריחה בשיאה. במהלך טיולים אלו הילדים גם לומדים להכיר את הפירות, הירקות והפרחים וגם לוקחים חלק פעיל בקטיף שלהם מה שנחשב עבורם הפעלות כיפיות במיוחד.

סיור בקיבוץ- קיבוצים רבים ברחבי הארץ הבינו את התרומה של אטרקציות לילדים לעידוד תיירות הפנים ולכן החלו להשקיע בפיתוח של אטרקציות והפעלות שונות לילדים שיהפכו את הקיבוץ לאופציה מועדפת לטיולים לילדים. בקיבוצים נערכים סיורים שונים בענפי המשק, הפעלות שונות הקשורות להיסטוריה של הקיבוץ, רכיבה על סוסים ובחודשי החורף ניתן לצפות בפריחות מיוחדות בשדות הקיבוץ.

כמובן שבחודשי החורף ניתן למצוא גם שפע של אטרקציות לילדים במקומות סגורים, כמו פעילויות מתנפחים וג’ימבורי למיניהן, שעות סיפור, משחקיות מושקעות ועוד. אך חשוב לזכור שבסוף החורף, כשמזג האוויר כבר נעים יותר, חשוב מאוד להוציא את הילדים למקומות הפתוחים ולהתחבר לטבע.

למידע נוסף אודות אטרקציות- http://www.ym-tayarut.co.il/