הסוד של מיה

הדגש העיקרי של כל הורה הוא על הקניית הידע, המיומנויות והכישורים החיוניים עבור הילדים שלו. הדבר נעשה באמצעות לימוד, אלא שאין זה דבר פשוט להושיב את הילד כיום על מנת שיעשה זאת. בעידן שבו הילדים מחוברים יותר ויותר לטלוויזיה, למחשב ולמשחקים האינטרקטיביים, נדרש לחשוב על דרך שבה ניתן לשלב את חווית המשחק בלמידה. הסוד של מיה, מבית מט”ח, לוקח על עצמו את המשימה החשובה הזו.

על הסוד של המיה
הסוד של מיה הוא אתר אינטרנט אינטרקטיבי המיועד לילדים בגילאי 3 עד 7. הוא נועד לסייע להם בפיתוח כישורים הכרחיים לגילאים אלה, לרבות יצירתיות או סקרנות, להעשרת עולמם ולהענקת תחושת הצלחה. ברמה הספציפית יותר, המשחקים השונים שבאתר מסייעים לפתח שפה, ידע ומוכנות לקריאה לכתיבה (כולל אוצר מילים בסיסי באנגלית), להקנות מושגים בסיסיים בחשבון, ובעיקר – לאפשר חווית משחק מהנה, בה יכולים לקחת חלק כל בני המשפחה. זאת, באמצעות למידה מהנה של אותיות, חשבון, תנ”ך, מוזיקה ועוד.
אפשר להדגים זאת באמצעות קטגוריית משחקי החשבון שבאתר. כל אחד מהמשחקים שבה, שכבר משמם ניתן ללמוד על החוויה שעומדת בבסיסם, נועד לפתח מיומנות אחרת אצל הילדים. משחק “הטלפון האדום” מסייע לזהות שמות מספרים, בעוד משחק ה”דגים” לפתח את יכולת המנייה של מספרים. הקניית יכולת הספירה לאחור מושגת דרך עמידה בהצלחה ביעדי המשחק “הקוף והפיל – משחק הקוף”, כאשר האבחנה בין חיבור לחיסור מושגת באמצעות “משחק הנדנדה”. כמובן שניתן למצוא דוגמאות נוספות למשחקים, גם בקטגוריה הזו, כולם צבעוניים, עשויים גרפיקה ציורית וכוללים פסקול נעים, התורמים להנאה של הילדים עוד יותר.
מעבר למשחקים, כולל בתוכו האתר קטעי מוזיקה ווידאו למכביר, לרבות קטעים מסדרת הטלוויזיה המצליחה “הסוד של מיה”, המופקת על ידי ערוץ ניקולודיאון, מט”ח והטלוויזיה החינוכית.

מעקב אחר ההתקדמות
המשחקים השונים באתר הסוד של מיה מאפשרים להורים לדעת בכל רגע נתון היכן עומדים ילדיהם, ומה קצב ההתקדמות שלהם. זאת באמצעות הצגת מידע חיוני על מספר הכניסות שלו לכל אחת מהמשחקים או הפעילויות, משך הזמן שהקדיש למשחקנים השונים, תאריך הכניסה האחרון, וכמובן – אחוזי ההצלחה שלהם במשימות, בהתאם לרמות הקושי שמוגדרות על ידי המערכת. בחינת השיפור של יכולות הילד לאורך זמן יכולה להיעשות באמצעות סינון התוצאות על פי תאריכים, אפשרות שימושית בכל קנה מידה.

אז איך מתחילים?
מכל המאפיינים שתוארו מעלה, ניתן לראות את התפקיד המרכזי שיכול הסוד של מיה לתפוס בחייהם של הילדים. ההרשמה אליו נעשית באמצעות אתר האינטרנט, בהליך פשוט וקל הנמשך מספר דקות. השירות, יש להדגיש, כרוך בתשלום.