אירועי חברה, הם אירועים שהחברה מארגנת. מדוע שחברה תארגן אירועים? ובכן, כדי לתת הצהרה. "אנחנו אחד", "באנו ליהנות", "תודה על כל העבודה השקדנית שלכם", וכיוצא בזה. על כן, אירועי חברה יכולים להיות כיפיים, מגבשים וחשובים. אירועי חברה יכולים לבוא בכל הגוונים והצורות, אך כנראה שבסופו של דבר האטרקציות שיהיו בהן, משקפות את החזון שיש למארגני האירוע, עבור האירוע.

יש שתי גישות שאנחנו יכולים לחשוב עליהן לנושא, גישה אחת, היא בעצם הניסיון להציב באירוע דברים "פופולריים", כמו דוכני סלפי, פיצות, סושי וכיוצא בזה. וזה נהדר. וגישה שנייה – היא לבדוק מה יהיה נכון לארגן. כאשר הנכונות של הדבר, נובעת מהמהות של האירוע, מהחזון של המארגנים.

על כן, כשמארגנים אירועי חברה, ניתן מצד אחד באמת לשלח את כל הטוב המודרני לתוך האירוע, ומצד שני פשוט לבדוק מה מתאים. אם האירוע שברצונך לארגן, יכול להיתרם ולהתעשר מאטרקציות הקשורות לעולם אמני החושים, הקוסמים, המנטליסטים וכיוצא בזה – הרי שכתבה זו יכולה להתאים למטרותייך.

בכתבה זו נסקר 5 אטרקציות, כדלקמן: קוסם, מופע קרקס, אמן אשליות, להטוטי אש ואמן חושים. זה אולי נשמע, שאנחנו חוזרים על אותו מושג בווריאציות שונות, וייתכן שאנחנו עושים זאת. אלא שרצינו לסקר 5 אטרקציות, שקשורות לתחום מאוד ספציפי, תחום שניתן לקרוא לו – אומנות החושים.

מופעי קרקס

על כן, בהינתן כך שאנחנו מדברים על מופע קרקס, למה אנחנו מתכוונים? 

ובכן, אומנות הקרקס יכולה להיות דבר מאוד מעניין להביט בו. מופעים של סירק דה סוליי, ושלל אמנים נוספים יכולים להראות מה אנשים יכולים לעשות, איזה חן הם יכולים להפגין – איך הם יכולים להביע את עצמם – בעוצמה ובמלאות כה ייחודית. אמנם, איננו מבטיחים שניתן יהיה להביא את סירק דה סוליי לאירוע החברה, אך סביר שיש אמני קרקס רבים בארצנו, שיישמחו להשתתף ולהאיר את האווירה עם כישרונותיהם, יכולת הבעתם והעוצמה שפיתחו בהכשרתם.

קוסמות

הפריט הבא ברשימה הוא קוסמות, או קוסם. רבים מאיתנו מכירים ויודעים מה זה קוסם. אדם שמשתמש באשליות. הוא מושך את תשומת הלב לנקודה א', כדי לעשות משהו בנקודה ב'. נחמד וחביב, וילדים אולי ייהנו מזה. ראשית כל, אולי מדובר באירוע חברה שילדים אכן משתתפים בו, ועל כן יהיה זה חביב ונפלא להביא קוסם. שנית כל, מופעי קוסמות למבוגרים זה לא דבר חדש או יוצא דופן. ולבסוף – קוסמים מביאים מלאכה מהפכנית ומרתקת, לפחות מבחינתם של אנשים מסוימים. על כן – ייתכן שזה בהחלט יתאים לאירוע החברה.

ובעולם בו הרמה המקצועית הבולטת, זו אשר מתפרסמת בעיתונות ובטלוויזיה היא של אמנים כמו של ליאור סושרד ואחרים – אפשר שאנחנו יכולים למצוא אדם שבהחלט יודע איך להלהיב אנשים ולסקרן את תשומת ליבם.

להטוטי אש

ובכן, הפריט הבא ברשימה שלנו הוא להטוטי אש. אש זה דבר שמשך את אבותינו זה זמן רב, עד שהיא לבסוף הומצאה – ומאז אנחנו יודעים לא לגעת בה בידיים חשופות. ובכן, זה בדיוק מה שלהטוטי אש משחקים איתו, כאשר הם מתרחשים – והדבר יכול להוות אפקט מרשים, מושך ופותח עיניים. 

אמן אשליות

אמן אשליות יכול להיות אמן שיודע קסמים ומלאכות רבות. כשאנחנו מדברים על אמן אשליות, אנחנו לא מדברים על מישהו ספציפי שמביא משהו ספציפי – לא עד כמה שאנחנו יודעים, וברור לנו שההגדרה יכולה להיות מאוד מעומעמת. מה הרי מבדיל בין אמן אשליות, קוסם ואמן חושים? ובכן, לצורך הכתבה, ולצורך העניין – נגיד כי אמן אשליות, הוא פשוט אדם כריזמטי שמביא מלאכת אשליות מסוימת. אם הוא כריזמטי, מושך ומעניין – זה לדעתנו, מספיק כדי לסמן את הקטגוריה הזאת. לא משנה מה הוא מביא, אילו סוגי קסמים.

אמן חושים

ואם כבר מדברים על אמנים, מה הסיפור של אמני חושים?  ובכן, זה לא שהם לא אמורים להיות כריזמטיים, בייחוד אם אנחנו מדברים על אנשים שאנחנו מכירים, שנדמה (לפחות לכותבי הכתבה) שיש להם כריזמה ניכרת כמו ליאור סושרד, אלא שהדגש בקטגוריה זו – לדעתנו, היא עבודה מקצועית של אמן חושים. כמו שקוסם עושה, בכך שהוא מסיח את תשומת ליבנו כדי שנסתכל על דבר מה ולא נסתכל על דבר אחר – עבודה עם חוש הראייה, כך אמני חושים יכולים להביא את המומחיות שלהם כדי לעבוד על הדרך בה אנחנו מעבדים מידע, ובכך ליצור אפקט מבדר, פותח ומבדר.

על כן – באם משהו מן האטרקציות יכול להתאים לאירוע החברה שלך – ביכולתך לקבל מכך השראה ואולי להטמיע את האלמנטים הנכונים. תודה על קריאתך.