סנוקר הא אחד המשחקים הפופולריים והאהובים בקרב גברים ונשים כאחד, אך לא כולם מכירים את החוקים. לכן, כדי לסייע לכם כתבנו עבורכם את המדריך למתחיל, כך תוכלו גם אתם בכמה צעדים פשוטים להבין כיצד לשחק, מהם הכללים, וכמובן להפגין ביצועים מרהיבים כדי שתוכלו לנצח גם את החברים המתרברבים ביכולתם. אגב, אם אתם מתכננים אירוע כדאי לכם להזמין שולחנות משחק לאירועים, לרבות סנוקר, וכך תוכלו להפגין שליטה וידע במשחק הממכר והתחרותי.

חוקי המשחק

מטרת המשחק היא לצבור ניקוד גבוה מהיריב שלכם, עליכם להכניס את הכדורים למטרה לפי סדר מסוים, ישנם 6 כיסים בשולחן הסנוקר. כדי להתחיל את המשחק יש לסדר את הכדורים האדומים בעזרת המשולש ולהציב במקום את הכדורים הצבעוניים, ישנם 22 כדורים סך הכל. הכדור הלבן הוא כדור הפתיחה, ורק בו מכים באמצעות המוט. המטרה היא קודם להכניס את הכדורים האדומים, כל כדור אדום שווה נקודה אחת. אחרי קליעה לחור של אחד הכדורים האדומים ניתן לנסות לקלוע את אחד הכדורים הצבעוניים, לאחר קליעת כדור צבעוני מחזירים אותו למקומו בשולחן. אם מכניסים בטעות את הכדור הלבן מפחיתים נקודה והתור עובר ליריב.

כדאי לדעת כי לעתים הגישה קשה להכנסת כדור לכן ניתן להפריע לשחקן היריב באמצעות פיזור יעיל של הכדורים או בדרך אחרת, כלומר להקשות על היריב להגיע לכדור הלבן.

טכניקה של מקצוענים

כדי לשחק כמו מקצוען מנוסה עליכם להקפיד על עמידת בסיס נכונה ויעילה, כאשר הרגל החזקה מושטת לפנים, והרגל השנייה מעט מכופפת. יש להניח את כף היד על השולחן, להגביה מעט את גף כף היד, ליצור מעין תעלה בעזרת האגודל ולאחוז את המוט בסופו בזווית של 90 מעלות, בעוד הקצה הדק של המקל כמעט ונוגע בכדור הלבן. ניתן להניע בתנועות קלות ועדינות את המוט קדימה ואחורה כדי לשלוט בו לפני המכה. את המכה יש לתת במיקום הרצוי בכדור הלבן, בהתאם לתנועה המתוכננת כדי להכניס את אחד הכדורים לחור.

כדאי לדעת כי ישנן 9 נקודות מומלצות בהן ניתן להכות בכדור הלבן על מנת לכוון אותו היטב למיקום הרצוי. כך לדוגמה אתם יכולים לדמיין נקודה מרכזית באמצע הכדור הלבן הפונה אליכם ועוד שתי נקודות בקו ישר, מימין ומשמאל. בהתאם למכה הכדור יקבל את הכיוון הרצוי.

חגיגה בסנוקר

סנוקר הוא משחק ממכר ומאתגר, יש תרגילים שונים שיסייעו לכם לרכוש טכניקות חדשות ומיומנות גבוהה. כדאי לדעת כי ניתן לפנות לחברה המתמחה בשירות השכרת שולחנות משחק כדי ליהנות משולחן סנוקר בביתכם בעלות משתלמת ושווה לכל כיס. כך תוכלו להתאמן וכמובן להזמין חברים וקרובי משפחה כדי להתחרות זה בזה וליהנות מהמשחק.

במידה ואתם מתכננים אירוע אל תוותרו על שולחנות משחק לאירועים, כולם אוהבים לשחק סנוקר ויש עוד מגוון שולחנות משחק שתוכלו להזמין לאירוע שאתם מתכננים. כך תיהנו מחגיגה בסנוקר בביתכם או באירוע שאתם מפיקים.