מתכננים להפיק מסיבת יום הולדת, חגיגת בת מצווה או בר מצווה, או אירוע משפחתי אחר? להפקת אירוע מושלם חשוב להקפיד על 10 נושאים קריטיים והכרחיים כמו מסגרת תקציב לארגון אירוע, רשימת מוזמנים, בחירה נכונה של מקום מתאים לסוג האירוע ולעונה בשנה, בחירת ספקים ואנשי מקצוע ועוד. הפקת אירוע אינה עניין של מה בכך, כדי שתוכלו גם אתם לארגן אירוע מושלם הבאנו לפניכם רשימה של 10 סעיפים קריטיים שיסייעו לכם להצליח בתכנון אירוע מושקע, מרגש ומהנה, לכם ולכל המוזמנים.

10 סעיפים חשובים להפקת אירוע מוצלח ובלתי נשכח

הפקת אירוע, משפחתי או עסקי, מתחילה בתכנון יסודי. כדאי לקחת נשימה עמוקה ולהכין רשימה הכוללת סעיפים חשובים כדי לארגן את האירוע המושלם שברצונכם להפיק, כך תוכלו לקבל החלטות חשובות, לחסוך בעלויות, להפחית לחץ ומתח נפשי וליהנות מאירוע מושקע בדיוק כפי שרציתם.

  • קונספט האירוע- עליכם להחליט על קונספט מקורי וייחודי, בהתאמה לסוג האירוע שאתם מתכננים. לדוגמה, האם אתם רוצים להפיק חתונה מיוחדת ומרגשת עם אווירה טבעית ומשוחררת, האם אתם מעוניינים להפיק אירוע אקסקלוסיבי עם קייטרינג בוטיק וכך הלאה.
  • רשימת מוזמנים- עליכם להכין רשימת מוזמנים מוקדם ככל הניתן, כך תוכלו לקבל החלטות קריטיות לגבי תקציב נדרש, מיקום האירוע, כמות האוכל, מתנות לאורחים וכדומה.
  • מיקום מנצח- להפקת אירוע מושלם עליכם לבחור מיקום איכותי בהתאמה לקונספט האירוע וכמות המוזמנים. למשל, להפקת חתונה אינטימית כדאי לחפש גן אירועים עם אווירה פסטורלית המתאים לאירועים קטנים, כדאי להתחשב גם באורחים ולבחור מקום נוח להגעה עם חניה בשפע.
  • תאריך האירוע- יש תקופות בהן תתקשו למצוא מקום פנוי, לכן כדאי להחליט מראש על 3 מועדים שונים, ובהתאם לכך לא תצטרכו להתפשר על מקום וזמן.
  • בחירת אנשי מקצוע- בהתאם לתקציב וסוג האירוע עליכם לתאם עם ספקים ואנשי מקצוע מנוסים ואמינים כמו תקליטן וצלם אירועים.
  • אטרקציות לאירועיםלהפקת אירוע מושלם אל תשכחו להזמין אטרקציות מקוריות ומלהיבות, לדוגמה לבר מצווה אפשר להזמין מתנפחים, עמדות מולטימדיה, שולחנות משחק, דוכני מזון כיוצא בזה.
  • הסעות- כדאי להתחשב במוזמנים ללא רכב ובאורחים מבוגרים ובמשפחות עם ילדים קטנים, לכן מומלץ להציע הסעה מאורגנת לאירוע. כך תיהנו גם מנוכחות מלאה וכולם יגיע לשמוח בשמחתכם, מעבר לכך המוזמנים לא יאלצו להימנע מאלכוהול או לנהוג חזרה לביתם עייפים.
  • מתנות לאורחים- כיום מקובל להעניק שי קטן למוזמנים בסוף האירוע, אפשר לרכוש מתנה מקורית ומדליקה בעלות סמלית, להשקיע במתנות יוקרתיות, להזמין צלם מגנטים לאירועים ועוד.
  • בגדים אלגנטיים ועיצוב שיער- אין לשכוח לרכוש בזמן וללא לחץ בגדים חדשים ואלגנטיים, לכם ולילדים, במידה ומתכננים חתונה יש לקבוע בזמן תור לסטודיו לעיצוב שיער וכמובן לרכוש שמלת כלה ובגדים אלגנטיים לחתן.
  • קייטרינג- הצלחת האירוע תלויה רבות בבחירה נכונה של חברת קייטרינג ובתכנון התפריט. כדאי לבקש המלצות מהסביבה הקרובה, לקרוא חוות דעת באינטרנט, לקבוע מבחני טעימה ולקבל ייעוץ קולינרי משף מנוסה.