בשביל כל הורה הילדים הם אוצר. הילדים הם האנשים הכי חשובים בחיים שלנו ונעשה הכול בשבילם. יש רק בעיה אחת- לפעמים נגמרים לנו הרעיונות ואנחנו לא יודעים איך לעניין, לאתגר ולהעסיק את הילדים שלנו.
כל הורה מכיר את המשפט של הילד ” משעמם לי… ” וכל הורה נותר אילם כלפיו. כי באמת מה כבר אפשר לעשות אחרי שהאייפון, האייפד, המחשב והבריכה כבר לא מעניינים את הילדים שלנו? אם לא זה אז מה כן? התשובה לכך היא יצירתית, עלינו למצוא פעילויות מגוונות ומאתגרות לילדים שלנו.

הפעלות לילדים – רעיונות

יש הרבה סוגים של הפעלות לילדים. פעילויות מומלצות מאוד הן פעילויות יצירה. כמו למשל ציור בגירים ובעפרונות, פיסול בחמר ובפלסטלינה, עיסת נייר, רקמה וסריגה. פעילות נוספת שהיא מאוד מומלצת היא שלילד יהיה אוסף. יש כל מני סוגים של אוספים: אוסף מגנטים מכל העולם, אוסף אבנים, אוסף מדבקות, אוסף מטבעות מכל העולם וגם אוסף דגלים. כאשר יש לילד אוסף זה מעניק לו מטרה לאסוף פריטים ולהגדיל את האוסף שלו, דבר זה מעניק לו עניין ותכלית. רעיון נוסף לפעילות הוא הליכה לחוג כמו חוג קרקס, חוג דרמה, חוג כדורגל וגם חוג מחשבים. יש אינספור חוגים ופעילויות שניתן לבחור מהם כל שעלינו לעשות זה להתאים את החוג והפעילות לילדים שלנו.

הפעלות לילדים – המלצות

בסופו של דבר אנחנו צריכים להקפיד שהילד ייהנה מהפעילויות השונות. אסור בשום פנים ואופן להכריח ילד להשתתף בפעילות שהוא לא אוהב. מומלץ להזמין לפעילויות השונות שאנחנו עושים עם הילדים חברים בני גילם כדאי שיהיה להם עם מי לשחק ולשתף. חברים יוסיפו לעניין של הילדים בפעילות ולהנאה הכללית שלהם. ככל שנבחר בפעילויות עשירות ומקוריות יותר לילדים שלנו כך הם ייהנו יותר מהזמן החופשי בבית.
כמובן, שאם אנחנו ממש רוצים לפנק את הילדים שלנו בהפעלות מיוחדות, אנחנו יכולים לשכור את שירותיו של מפעיל ילדים מקצועי – זה יכול להיות לכבוד אירוע כמו יום הולדת, מסיבת גן/כיתה או ככה סתם, בשביל לעשות כיף לילדים. במקרה כזה מומלץ לקרוא לטל מ”להטוטל” שלו נסיון של שנים בהפעלות ובידור ילדים, בהחלט יעניק להם כמה שעות של כיף וקצת נחת לנו ההורים…