אם אתם מחפשים מתנות לבת מצווה, ודאי אתם מוצאים את עצמכם בחיפושים כמעט תמידיים אחרי רעיונות מקוריים. הרי אתם לא רוצים להיות בנאליים מדי, והמטרה תהיה בסופו של דבר לשמח את הילדה במתנה שימושית ובעלת ערך, ולכן, ההעדפה תהיה לא להקל ראש בבחירה. להלן מספר רעיונות למתנות בר מצווה שרוב בנות העשרה ישמחו לקבל:

קונסולת משחק

כל ילדה ונער ישמחו, יתרגש ואפילו יתלהבו לקבל קונסולת משחק, מכל סוג – פלייסטיישן, אקסבוקס או ווי – כמובן, אם יש לכם תקציב למתנה שכזו. יחד עם זאת בכדי שהמתנה אכן תהיה מוצלחת, חשוב לבצע בירור מקדים ולוודא אם לילדה יש קונסולת משחק שכזאת ובמידה וכן באיזו קונסולה מדובר – אם לילדה יש לדוגמא, פלייסטיישן 4 שלא יהיה מצב שתביאו לה פליסיישן 3 לדוגמא.
כמובן, שחשוב לוודא עם ההורים של הילדה, שהם מוכנים למתנה שכזאת – לא כל ההורים נלהבים מהרעיון שהילד שלהם מבלה שעות מול משחקי מחשב.

בגדים

כל נערה צריכה בגדים חדשים, כך שרכישת בגדים היא סוג של “ללכת על בטוח”. יחד עם זאת, אם אתם לא כל כך קרובים לילדה, חשוב שתבדקו מה סגנון הלבוש המועדף עליה, וכך תוכלו לקלוע לטעמה. כמובן, שגם אם לא הצלחתם, לא נורא, צרפו פתק החלפה, והילדה תוכל להחליף את המתנה בבגדים אשר עונים על טעמה בצורה הטובה ביותר.

תכשיטי זהב

יש מתנות בעלות ערך סנטימנטלי, שיכולות להישמר במשך שנים ארוכות, ואף לעבור בין הדורות – תכשיטי זהב, מהווים סוג של מתנות כאלו. שרשרת זהב עדינה, יכולה להוות לדוגמא, מתנה אולטימטיבית לבת מצווה – אם הילדה מעריצה לדוגמא, להקה מסוימת או שיש לה תחביב ספציפי, ניתן לבחור בתליון זהב של סמל הלהקה, או שקשור במישרין או בעקיפין לתחביב שלה.
כמובן, קיימת אפשרות לחרוט על התכשיט את שמה של הילדה – מה שיהפוך את המתנה ליותר אישית וייחודית. יש לזכור שגם אם ילדת בת המצווה לא תענוד את אותם תכשיטי זהב שתרכשו לה לאורך כל החיים, סביר להניח שהיא תשמור על מתנה יקרה זו, וכאמור, מאוד יכול להיות שיום אחד היא תעביר את התכשיט לדור הבא, לילד שלה.

אטרקציות

ישנם מגוון אטרקציות מתאימות לבת מצווה כמו: טיול טרקטורונים, שייט בקייאקים, כרטיסים לסרט או כרטיסים להופעה של הלהקה האהובה על הילדה. מתנות לא חייבות להיות חומריות, הן גם יכולות להגיע בצורה של חוויות – כל ילד ישמח לחוות וליהנות.

אם אתם תרים אחר מתנות לבת מצווה האפשרויות המוצעות לכם הן כאמור רבות ומגוונות, אתם רק צריכים להבין מה התקציב שאתם מוכנים להשקיע במטרה, אם אינכם מכירים היטב את הילדה, תוכלו לשאול את הוריה שאלות לגבי תחביביה – מידע אשר יסייע לכם לבחור בסופו של דבר את המתנה המושלמת בעבורה.