יום הולדת חוגגים פעם בשנה, את האירוע חוגגים לרוב בחברת משפחה וחברים טובים. כאשר מתכננים מסיבת יום הולדת לילד לא חייבים לקחת הלוואה או לשבור תוכנית חיסכון, אפשר להפיק אירוע מושלם ומרגש גם בתקציב שפוי. ילדים אוהבים לחגוג את יום הולדתם ונהוג להזמין את חבריו וחברותיו של הילד מבית הספר, מהשכונה ומחוגים בהם הוא לוקח חלק פעיל, רגע לפני ששולחים הזמנות לילדים כדאי לקבוע תקציב ובהתאם לכך קל יותר להפיק אירוע נוצץ, מקורי ומלהיב.

יום הולדת חגיגה נחמדת

ילדים אוהבים לחגוג את יום ההולדת במסיבה מושקעת ורבת משתתפים, אין כמו האושר הנסוך על פניהם כאשר האורחים מגיעים ומעניקים מתנות מדליקות ומיוחדות. אם בעבר הלא רחוק ההורים הסתפקו במסיבת יום הולדת צנועה יחסית, לרוב בבית או בחצר, כיום ישנם הורים המשקיעים משאבים עצומים כדי להפיק אירוע גרנדיוזי עם אטרקציות מקוריות ואוכל טעים.

לכן, חשוב לקבוע תקציב לאירוע ובהתאם לכך ההורים יכולים לקבל החלטות חשובות כגון איפה להפיק את המסיבה, כמה ילדים ואורחים להזמין, תפריט וכמובן לבחור אטרקציות לאירועים בהתאמה לגיל הילדים. יש מגוון אטרקציות לימי הולדת כמו מתקני מתנפחים, ג’ימבורי לקטנטנים, עמדות מולטימדיה, מציאות מדומה, שולחנות משחק, דוכני מזון, עמדות קליעה, קיר גרפיטי, עמדת צילום עם הדפסת מגנטים ועוד.

כדי לא לחרוג מהתקציב אפשר להפיק את המסיבה בבית, בגינה הפרטית או בפארק קרוב למקום המגורים, אפשר לתכנן את המסיבה גם בחוף הים או בחיק הטבע, אך אז ההיערכות מורכבת יותר, וגם העלויות עשויות להיות גבוהות יותר מאחר ויש לשכור ציוד הצללה, גנרטור, מערכת תאורה וכדומה.

כאשר מזמינים אטרקציות כמו מתנפחים לימי הולדת חשוב לוודא כי המקום מתאים לכך, לרוב נהוג להציב את מתקני המתנפחים בחוץ, לכן חשוב לדאוג לחשמל זמין או לבקש מהחברה המשכירה את המתנפחים לדאוג לגנרטור ולציוד נוסף הנדרש להפעלת המתקנים, יש מתקנים קטנים שמתאימים לאירועים במקומות סגורים.

טיפים להפקת מסיבת יום הולדת בלתי נשכחת בלי חריגה מהתקציב

כל ההורים מעוניינים להפיק מסיבת יום הולדת בלתי נשכחת לילדים שלהם, עם זאת לא חייבים להוציא אלפי שקלים כדי לערוך חגיגה מדליקה ולספק חוויה מדהימה לילדים ולכל המשתתפים באירוע. לאחר שקובעים תקציב כדאי להזמין חבילת אטרקציות לימי הולדת כדי להוזיל עלויות, חבילה בסיסית יכולה לכלול 4 שולחנות משחק, 2-3 עמדות מולטימדיה, 4 דוכני מזון ואטרקציות נוספות. אגב, אפשר לשכור את האטרקציות ולתפעל אותן לבד באירוע כדי להוזיל משמעותית את המחיר, מומלץ לארגן מראש כמה חברים או קרובי משפחה לתפעול האטרקציות השונות וכדי להשגיח על הילדים ולשמור עליהם במהלך היום הולדת של הילד.

בהתאם למגבלות התקציב יש לקבוע את מספר המוזמנים, לא חייבים להזמין את כל העולם ובהחלט אפשר להסתפק רק בהזמנת חבריו הקרובים של הילד. עם זאת, כדאי לדעת כי נהוג בגילאים הנמוכים להזמין את כל ילדי הכיתה ויש להיערך לכך בהתאם, הן מבחינת מיקום האירוע והן מבחינת תקציב, אוכל ואטרקציות.