כעת כאשר הקיץ בעיצומו והילדים נהנים מחופש גדול, חשוב לחפש עבורם תעסוקה ולהפעיל אותם במהלך היום. ילדים ללא מעש הם ילדים משועממים שיחפשו מעשי קונדס, בכדי להעביר את הזמן.

עיריות בערים מסוימות חשבו על הנושא והתקינו מתקני משחקים ברחבי העיר, בנוסף למתקני ספורט, בכדי להעניק לילדים זמן חופשי מהנה ופעילות ספורטיבית שתעזור להם לפתח כושר גופני.

בעבר הרחוב שימש עבור הילדים שלנו וגם עבורנו, את המקום המהנה ביותר למפגש בין חברים, לאוויר צח לנשימה, לפעילות גופנית ולבנייה עצמית.
אך כיום, עם כל הטכנולוגיה שכבשה את כולנו, עם פלאפונים חכמים, אינטרנט מלא במידע, רשתות חברתיות ומשחקים, הילדים מתעלמים ממה שהרחוב מציע להם ומעדיפים ליצור קשר אחד עם השני דרך הודעות. אנחנו תמיד מביטים על העבר כזמן אחר שהיה פה בישראל, זמן יותר תמים, יותר מקורקע ופחות אלים. במידה והילדים ייצאו לרחוב בכדי לשחק וליצור קשר ומגע עם אחרים, הם יהיו פחות חשופים לעולם אחר שנמצא ברשת.

לטפח את סביבת הילדים
מתקני משחקים הכוללים טרמפולינות, אומגה, נדנדות, פירמידות, סוס חבלים, מגרש סקייטים, מגלשות, ארמונות ועוד, יעניקו לילדים שלכם חוויה מהנה בבילוי אחר הצהריים עם החברים ויחד עם זאת יפעילו אותם ויגרמו לאנדורפינים לצאת החוצה ולגרום להם להרגשה נעימה. מתקני משחקים יש בגדלים שונים ובצורות שונות, כאשר כל צורה מתאימה לטווח גילאים מסוים.

ישנם מתקנים לפעוטות, העשויים מעץ, קרובים יותר לקרקע ומעניקים ביטחון מקסימאלי. סביב המתקנים מפוזרים ספסלים לנוחיות ההורים שצופים בילדים שלהם משחקים וכמובן ברזיות מים סטריליות עם מי שתיה צוננים. פארק המשחקים מהווה מקום מאוד חשוב עבור ילדים מסוימים, שחלק משגרת היום יום שלהם מלווה בחוויה הזו.

בכדי שהפארקים ימשיכו להיות מטופחים וימשיכו לשרת את הילדים, חשוב לשמור עליהם ולדאוג לסביבה נקייה כל הזמן. מתקני משחקים מעץ יכולים להיהרס כתוצאה מנזקי מזג האוויר, אך שימוש בחומרי גלם איכותיים ושמירה נכונה על המתקנים, תוכל למנוע זאת. גם אתם רוצים סביבה מהנה עבור הילדים שלכם? בקשו מהעירייה שלכם להתקין מתקני משחקים בטיחותיים, באמצעות חברה עם תקן איכות.