שירותים ניידים הם “הגיבור האלמוני” בעולם האירועים, ובלעדיהם חיינו באירועים בחוץ היו נראים הרבה יותר קשים והרבה פחות נוחים והיגיניים. לא תמיד מפיקי אירועים שמים על כך מספיק דגש, לעיתים הנושא הזה נדחק שלא בצדק לתחתית רשימת סדר העדיפויות ומאמר זה נועד על מנת לשפוך קצת אור על הנושא לעשות סדר בעניינים. קריאה מהנה.

יש יותר ויותר אירועים המתרחשים בכל שנה החל מאירועים משפחתיים, חתונות, אירועי התרמה לפסטיבלים ענקיים, שכולם עשויים להזדקק שירותים ניידים. השימוש הנפוץ בשירותים כאלה הם באירועים שונים ושמחות בעיקר, אך לא פעם יש להם שימוש הרבה יותר שגרתי ויומיומי, למשל באתר בנייה כאשר לפועלים אין פתרון מספק אז מציבים להם 2-3 מתקנים של שירותים כימיים על מנת שלא ילכו רחוק מדי בשביל לבצע את צרכי הטבע…

סיכוי גבוה שכל מי שקורא את זה השתמש בשירותים ניידים לפחות פעם אחת בחיים שלו, או לפחות ראה שירותים מסוג זה מתישהו במהלך החיים – כך שדי ברור הצורך בהם הוא בסיסי ונדרש בסיטואציות רבות.

בפסטיבל, למשל, בשל השטח הגדול שדרוש בכדי לקיים אירוע בסדר גודל כזה, אשר יכול להתרחש באמצע שום מקום, השכרת שירותים ניידת תספק פתרון בטוח והיגייני לזה, ולמעשה אחד היתרונות הבולטים של מתקנים אלה זוהי העובדה שהם יכולים להגיע כמעט לכל מקום!

יתרון נוסף הוא שברגע שיש לך מתקן של שירותים ניידים וסגרת את כל מה שצריך עם החברה המשכירה, אתה לא צריך לעשות שום דבר אחר! היחידות הן עצמאיות לחלוטין והחברה צריכה לספק לך את כל מה שצריך – מושבים לאסלה, נייר טואלט וכו’. כמובן, יש גם את נושא הריקון של השירותים. ריקון מתבצע על ידי משאית מיוחדת הלוקחת את התא שירותים, ומרוקנת ממנו את כל הפסולת האנושית שהושארה שם במהלך הזמן, ומבצעת בו טיהור כימי. הטיהור נועד לחטא חיידקים ומזיקים אחרים, שכן מדובר לרוב בתאים ש”נהנים” מביקור של הרבה מאד אנשים, לכן ישנה חשיבות עליונה לחטא את האזור לאחר שימוש מסוים.

כיום ניתן למצוא סוגים שונים של שירותים כאלה, ברמות פאר שונות ובגדלים שונים. את סוג התאים צריך להתאים לפי אופי האירוע – האם זו מסיבת שטח גדולה או אירוע קטן ואינטימי, מיהו קהל היעד של האירוע – האם יש אנשים עם צרכים מיוחדים שצריך להתאים להם תאי שירותים ידידותיים לנכים? האם האוכלוסיה מבוגרת? האם מדובר באוכלוסיה אמידה שתרצה תנאים מפנקים יותר או לחלופין בקהל צעיר שירצה רק להתרוקן מתי שצריך. כמה אנשים יהיו באירוע?

על שאלות כאלו ואחרות חייבים לענות בצורה המדויקת ככל הניתן וזאת במהלך תכנון אירוע, ולא לאחר מכן. שכן מענה מוקדם ואיכותי על השאלות הללו, ביחד עם סיוע של החברה המשכירה את השירותים הניידים – יוכלו למנוע טעויות מיותרות במהלך האירוע, ולאפשר לך לארגן את האירוע הטוב ביותר, לפחות מהבחינה הזאת.

שירותים ניידים הם קלים לתפעול ושימוש. ברוב השירותים המודרניים קיימת תכונה של לשטוף את המים (בדומה לאסלה ביתית). שירותים אלה נראים עמידים ובנויים לעמוד במשקל רב יחסית.

לסיכום
במידה והינך מארגן אירוע כזה או אחר עם אטרקציות לאירועים כגון מתנפחים ליום הולדת , או זקוק לשירותים כימיים מסיבה כלשהי, כדאי שתפנה לחברה מקצועית בתחום, בעלת נסיון ומוניטין – שתוכל לסייע לך בבחירת סוג השירותים המתאימים ביותר עבורך.