פעילויות לילדים בשבת

שבת בבוקר! יום יפה, אימא שותה המון קפה, אבא קורא המון עיתון (המון עיתון) ולי יקנו המון בלון.
אפשר ללכת לירקון, לשוט שם בסירה, או לטייל עד סוף הרחוב ולשוב בחזרה , אפשר לקטוף פרחים, כאלה שלא אסור,  ואפשר ללכת עד הגן ולראות שהוא סגור. (אריק איינשטיין ז”ל)
בהחלט רעיון טוב לשיר, אבל מה עושים כשרוצים להפתיע את הילדים עם אטרקציות קצת פחות שגרתיות?
למזלנו בורכנו בארץ קטנה אך שופעת, בעלת מגוון רחב של נופים ותרבויות ובעלת עולם חי וצומח  עשיר ומגוון, בקיצור – ארץ זבת חלב ודבש, כך ניתן למצוא שפע של אטרקציות אליהם אפשר לקחת את הילדים בהזדמנות חגיגית גם ללמד אותם על התרבות, ההיסטוריה,הגיאוגרפיה, והמורשת של ארץ ישראל במקום ללמוד עוד משחק מחשב חדש או לצפות בעוד אחת מתכנית הריאליטי החונקות אותנו מכל כוון.

להלן שתי אטרקציות חביבות ומומלצות ביותר, אחת בצפון ואחת בדרום, אותן תוכלו לקחת בחשבון:
1.    טיול לרמת הגולן – שם תוכלו ללמד את ילדיכם על רצף הרי הגעש המכונה קו התלים הישראלי המתחיל מהר חרם בצפון הרמה ומסתיים בתל סאקי שבדרום הרמה. במהלך הטיול תוכלו לעשות הפעלות לילדים ולהסביר להם קצת על מורשת הקרב ממלחמת ששת הימים בה נכבשה הרמה ועל משמעותה האסטרטגית של רמת הגולן עבור מדינת ישראל. בתקופת האביב תוכלו ליהנות משפע של פריחה ובחורף אולי תזכו לראות קצת שלג בחרמון שתמיד נחשב עבור ילדים לאחת האטרקציות עם לא ה..
2.    סיור בקיבוץ יד מרדכי – קיבוץ יד מרדכי מציע שפע של אטרקציות נהדרות המשלבות הפעלות מהנות עבור הילדים וההורים יחדיו, החל מסיור מודרך בבית הדבש הידוע של קיבוץ יד מרדכי, במהלכו הילדים ילמדו על אורח חיי הדבורים ועל תהליך ייצור הדבש(כמובן מבלי לפספס הזדמנות לבצע הכרות רשמית עם המלכה), דרך סיור ברפת וכלה בשחזור הקרב בו לחמו חברי הקיבוץ במלחמת יום העצמאות. בנוסף תוכלו לבקר במגדל המים של הקיבוץ ובאנדרטה לזכרו של מפקד גטו ורשה, מרדכי אנילביץ, המהווים שניהם ביחד וכל אחד לחוד.